METODA DR ŻENNI

1.      Jak wygląda zabieg?

Elektrody zakładane są na czole, karku, lędźwiach i chorych miejscach pacjenta, stymulując układ nerwowy ( który reguluję pracę narządów jak również powoduje prawidłowe wydzielanie hormonów) oraz mózg poprzez emitowanie elektrycznych impulsów stosując tzw.prądy Bernarda.

2.      Ile trwa zabieg?

Około 30-40 minut - tyle trwa jedna sesja z pacjentem.

3.      Jak często należy go powtarzać?

Powtarza sie go 1 w miesiacu. Jednakże częstotliwość uzależniona jest od rodzaju dolegliwości, stopnia zaawansowania oraz indywidualnej reakcji na zabieg każdego z pacjentów. W przypadku chorób typu chronicznego należy nastawić się na dłuższą nawet kilkumiesięczną terapię. Zazwyczaj wystarczają 2 wizyty w miesiącu.

4.      Jak przebiega wizyta?

Po rozmowie wstępnej na temat stanu zdrowia, pacjent siada w ubraniu na krześle. Państwo przychodzą na określony zabieg, na miejscu w gabinecie nie ma lekarza, który by Państwa diagnozował. Jeśli mają Państwo wyniki badań proszę zabrać ze sobą będą pomocne np. przy lokalizowaniu obszaru stymulacji w przypadku torbieli, guzków. Następnie w miejscach, których dotyczy problem przykładamy elektrody.

UWAGA ! Elektrody są w mokrych podkładach, prosimy o zakładanie luźnego ubrania np.w przypadku dolegliwości kolan ubrać się tak aby można było z łatwością przyłożyć elektrody na kolanach więc najlepiej luźne spodnie, odzież na przebranie zwłaszcza zimą chodzi głównie o bluzkę jeżeli zabieg ma być wykonany na kręgosłupie. Terapeuta ustawia aparat do stymulacji tzn. czas, rodzaj prądu oraz natężenie .

Sam zabieg jest bezbolesny. Nie znaczy to, że w ogóle nic Państwo nie czują. W końcu to prąd. Najczęściej początkowo jest to mrowienie, wibracja, swędzenie, leciutkie igiełki, odczucie rozgrzewania. Po kilku minutach skóra przyzwyczaja się dochodzi do znieczulenia . Po całym zabiegu w miejscach po elektrodach zostaje tzw. rumień, zaczerwienienie, które schodzi przeważnie tego samego dnia. Rumień może utrzymywać się przez kilka dni i nasilać pod wpływem różnych bodźców i może swędzięć w miejcu przyłożenia elektrody, jednak wszystko mija.

5.      Swędzi mnie w miejscach elektrod, mam wysypkę, co to jest?

Po stymulacji zwłaszcza jeśli elektroda była długo w jednym miejscu, lub kiedy zabiegi powtarzane są w krótkim odstępie czasu, ma Państwa prawo swędzieć skóra. Czasami mogą pojawić się krosteczki lub pokrzywka, taka wręcz kaszka. Najlepiej zaopatrzyć się w krem Alantan na ukojenie, może też być Fenistil na swędzenie lub Bepanthen albo jakakolwiek inna maść, krem wyciszający dane miejsce, łagodzący podrażnienia. Można wspomóc się zwykłym wapnem. Proszę nie drapać by nie doprowadzić do stanu zapalnego. To przechodzi.

6.      Jak sprawdzę czy zabiegi działają?

Poprawę można zaobserwować po własnych subiektywnych odczuciach jak również przeprowadzając badania kontrolne. Takie badania są potrzebne po kilku stymulacjach chociażby po to, by sprawdzić czy nastąpiła poprawa, a jeśli efekty nie są zadowalające to powyższe wyniki dają podstawę do zmiany taktyki terapii.

7.      Czy są przeciwwskazania?

Rozrusznik serca, oraz jeśli danego dnia mają Państwo wysoką gorączkę, złe samopoczucie tzw osłabienie, zaostrzenie choroby to proszę lepiej zostać w domu. Jako terapeuci zastrzegamy sobie prawo odmówienia wykonania zabiegu lub przyjęcia w ogóle do gabinetu jeśli będziemy mieli ku temu podstawy. Alkohol proszę pić po:)

W dniu zabiegu zarówno przed jak i po stymulacji proszę nie chodzić na solarium, bądź też intensywnie się opalać. Może to spowodować nadmierne podrażnienie skóry w miejscach elektrod.

Endoprotezy, zastawki, by-pasy, ciąża nie są przeciwwskazaniami. Terapeuta musi jednak o nich wiedzieć. To samo dotyczy padaczki. Dużo zależy od miejsca stymulacji.

Jeśli biorą Państwo leki przeciwbólowe proszę o nich wspomnieć przed zabiegiem. Jeśli mają Państwo problemy z czuciem proszę także o tym wspomnieć. W miarę możliwości w dniu zabiegu proszę na miejsca stymulacji nie nakładać żeli, maści leczniczych, balsamów, nie skrapiać perfumami itp. Pod wpływem ciepła może dojść do reakcji alergicznej.

BIOMEDYCYNA
Biomedycyna inaczej Medycyna Bioinformacyjna - jest to medycyna wykorzystująca osiągnięcia nauk biologicznych, biofizycznych, biochemicznych oraz biotechnologicznych
OCZYSZCZANIE ION-DETOX
W 2003 roku dwóch amerykańskich naukowców Peter Agre i Roderick Mackinnon dostali nagrodę Nobla w dziedzinie chemii za odkrycie kanałów wodnych w błonach komórkowych.
SCAN CAŁEGO ORGANIZMU
Wstępna automatyczna diagnostyka na podstawie kilkudziesięciu pomiarów między sześcioma elektrodami z wyjawieniem stref lokalizacji patologii w ciągu 3-8 minut.
CHOROBY WYWOŁANE PASOŻYTAMI
Inwazja pasożytnicza, obecność bakterii i wirusów w naszym organiźmie mogą powodować poważne zmiany i dolegliwości. Osłabiają nasz system immunologiczny powodując osłabienia tkanek, stany zapalne, cysty, guzy, torbiele
NIETOLERANCJA POKARMOWA
Nietolerancję pokarmową ostatnio zalicza się do chorób cywilizacyjnych i jej rozwój coraz częściej spowodowany jest zastosowaniem środków chemicznych w produkcji żywności
PLAZMOTERAPIA
Do likwidacji patogenów, a także do terapii schorzeń wykorzystujemy najnowocześniejszy i najskuteczniejszy w tej chwili na Świecie GENERATOR PLAZMOWY RIFE’A, który emituje falę plazmową
ŚWIECOWANIE USZU
Świecowanie uszu to intensywny harmonijny relaks oraz efekt uzdrawiający cały system słuchowy